studija
+371 63341417
studija@kurzemesradio.lv
WhatsApp: 20824444
Liepājā - FM 88,4 • Ventspilī - FM 107,9 • Tukumā - FM 92,4 • Saldū - FM 98,9 • Kuldīgā, Talsos - FM 106,4 • Jelgavā FM 92,6 • Internetā - visā pasaulē

Novadu ziņas

Jelgava

Jelgavas novada aktualitātes sadarbībā ar Jelgavniekiem.lv katru piektdienu 10:30

Jelgava, Jelgavas novads un Ozolnieku novads

2009.gadā no kādreizējā Jelgavas rajona izveidojās trīs pašvaldības: Jelgavas novads, Ozolnieku novads un reģionālā pilsēta Jelgava, taču līdz šim brīdim šīs pašvaldības ir kā viena kociņa trīs lapiņas – līdzīgas un vienlaikus katra no tām ar savu, īpašu smaržu. 

Jelgavas pilsēta gan sendienās, gan mūsdienās ir īsta pērle, kas ar savām upēm, vēstures un kultūras pieminekļiem un straujo attīstību vilina cilvēkus no tuvienes un tālienes. Lai gan Otrā pasaules kara laikā Jelgava tika sagrauta, zaudējot praktiski visus vēsturiskos namu, gadu gaitā tā atdzimusi un spējusi kļūt interesanta ar mūsdienīgo pievilcību. Tiem, kuri mīl vēsturi, nenoliedzami interesanta būs izcilā arhitekta Frančesko Rastrelli radītā Jelgavas pils, kurā šobrīd darbojas Latvijas lauksaimniecības universitāte. Tieši tāpat būs interesanti aplūkot nesen atjaunoto Valdekas pili, pastaigāties pa Vecpilsētas ielu, kur vēl saglabājusies koka apbūve, uzzināt, kur kādreiz atradusies pilsētas robeža un vārti, pa kuriem varēja iebraukt pilsētā. Modernus vaibstus pilsētai piešķir unikālais, gājējiem paredzētais Mītavas tilts pār Driksas upi, promenādes un Pasta sala, kurā var atrast arī āra slidotavu. Tajā ziemā var vizināties uz slidām, bet vasarā – nodarboties ar inline hokeju vai skrituļošanu. Sportot gribētājiem pievilcīgs būs arī Zemgales olimpiskais centrs, LLU peldbaseins un Ledus halle. Pilsētas viesi pēc pilsētas apskates, kurā noteikti būtu jāiekļauj arī savvaļas zirgu aplūkošana Pils salā, var ērti atpūsties restorānā Svētās Trīsvienības baznīcas tornī, bet pēc tam turpat tornī aplūkot interesantas izstādes, tajā skaitā – virtuāli iepazīt Jelgavu gadsimtu griežos.

Nenoliedzami, ka vērts Jelgavu ir arī apmeklēt laikā, kad tajā notiek festivāli – smilšu skulptūru un ledus skulptūru, kā arī Piena, maizes un medus svētki ar piena paku regati un Pilsētas svētki. No Jelgavas pilsētas daudz neatpaliek arī Jelgavas novads. Katrā no 13 pagastiem var atrast ko interesantu, sākot no lepnām muižām un greznām baznīcām, līdz apskates saimniecībām un lauku labumu ražotājiem. Pavisam nesen sākta Elejas Tējas namiņa atjaunošanu, kas jau nākamajā vasarā ciemos gaidīs ikvienu interesentu. 

Ozolnieku novads, lai gan platībā salīdzinoši neliels, tomēr arī spēj priecēt gan ar interesantām lauku saimniecībām, piemēram, kaziņu audzētavu «Līcīši», dažādiem muzejiem, tostarp motomuzeju un daudz ko citu.img img img
Šobrīd SKAN
Raksti uz ēteru