studija
+371 63341417
studija@kurzemesradio.lv
WhatsApp: 20824444
Liepājā - FM 88,4 • Ventspilī - FM 107,9 • Tukumā - FM 92,4 • Saldū - FM 98,9 • Kuldīgā, Talsos - FM 106,4 • Jelgavā FM 92,6 • Internetā - visā pasaulē

Novadu ziņas

Tukums

"Tukuma novada ziņas" katru ceturtdienu pulksten 10:30

Uz Tukumu pēc smukuma!

Tukums ir vieta, kur satiekas mazpilsētas miers ar mūsdienu dzīves spraigumu – viens otru nekādi netraucē skaļš un jautrs pasākums līdzās klusai un mierīgai muzeju apskatei. Pilsētas centrs un strūklaka ir labākā vieta, kur norunāt randiņus. Vecpilsēta, ar laukakmeņu bruģi un vecajām mājām, ir kā radīta romantiskām pastaigām draugu pulkā vai divvientulīgos pārīšos. Dažādu paaudžu māksliniekiem – ideāla vieta radošās iedvesmas gūšanai.
 
Tukumu kā ziedošu dārzu savos darbos ir slavinājuši dzejnieki Imants Ziedonis: „ļauj man iet pasaulē smukumā tā kā ķirši zied Tukumā” un Pēteris Jurciņš: „iemetīšu rozi saules rietā, tur, kur Tukums stāvēs savā vietā”. Neliela, dārzu ieskauta, ziedoša mazpilsēta Kurzemes pievārtē - tāds ir Tukums. Šejienieši sevi mūždien uzskatījuši par kurzemniekiem, jo viņos ir gan kurzemnieku lepnums un turība, gan kurzemnieku spīts un nepiekāpība.
 
Kā jau kārtīgiem saimniekiem pienākas, tukumniekiem ir savs ēdiens un dzēriens, kas tiek pasniegts labākajos Tukuma un Tukuma apkārtnes bāros un restorānos. Meklējot Tukuma garšu, 2014.gada vasarā kā pirmais tapa dzēriens “Tukuma rožu kokteilis”. Rozes zieds ir viena no šī dzēriena galvenajām sastāvdaļām, jo Tukums jau kopš pagājušā gadsimta ir bijis slavens ar savām rožu audzēšanas tradīcijām. Roze ir viens no Tukuma simboliem, kas izdaiļo Tukuma novada ģerboni. Tukumnieku ēdiens “Tukuma veltnītis” tapis pavisam nesen – 2015.gada pavasarī un ķiršu mērce ir šī ēdiena īpašais akcents, kas asociējas ar Tukuma ziedošajiem ķiršu dārziem.Tukumā jūs vienmēr varēsiet izbaudīt omulīgu atmosfēru kafejnīcās un krodziņos, garšīgu ēdienu un sastapties ar viesmīlīgiem un atsaucīgiem cilvēkiem.
 
Ziemā Tukuma apkārtnē var izslēpoties pēc sirds patikas. Kam netīk lielais aukstums ārā, tie var slidot vai aizrautīgi uzspēlēt boulingu. Bet ja ziemā netīk kustēties ārā no mājas, tad šurp var doties pavasarī. Tad visapkārt zied ķirši, ābeles un bumbieres. Vasarā visapkārt virmo rožu smarža.
Ne jau velti saka – uz Tukumu pēc smukuma!
 

 img img img
Šobrīd SKAN
Raksti uz ēteru