studija
+371 63341417
studija@kurzemesradio.lv
WhatsApp: 20824444
Liepājā - FM 88,4 • Ventspilī - FM 107,9 • Tukumā - FM 92,4 • Saldū - FM 98,9 • Kuldīgā, Talsos - FM 106,4 • Jelgavā FM 92,6 • Internetā - visā pasaulē

Novadu ziņas

Kandava

"Kandavas novada ziņas" katru otro ceturtdienu pulksten 9:30

Kandavas novads ir pirmais novads Latvijā, tas tika izveidots 1996.gadā, apvienojoties Kandavas pilsētai ar Cēres, Kandavas, Matkules un Zemītes pagastiem. Vēlāk novadam pievienojās arī Vānes un Zantes pagasti. Daļa novada ietilpst Abavas ielejā, kas ir viena no visizteiksmīgākajām upju ielejām Latvijā un jau izsenis tiek dēvēta par  „ Kurzemes Šveici” stāvo nogāžu, alu un smilšakmens atsegumu dēļ.

Novada centrs- Kandava ir skaista Kurzemes mazpilsēta, kas apbur ar senatnīgo arhitektūru, bruģētajām ieliņām, laternām, kalnaino reljefu un brīnišķīgajiem dabas skatiem. Pilsēta atrodas Abavas ielejā, 94 km attālumā no Rīgas, tai cauri tek Abavas upe. Pirmo reizi Kandava rakstos minēta 1230. gadā. Kandava lepojas ar vecāko laukakmens tiltu Latvijā un hercoga Jēkaba laikā būvēto Pulvertorni, kā arī nesen izveidoto  Promenādi ar 7 tiltiņiem.

Kandavas vārds saistās ar zaļu dabu, domāšanu un biznesa vidi- pamatnozares ir kokapstrāde, lauksaimniecība, lopkopība un zaļais tūrisms. Novads lepojas ar savām skolām, spēcīgām sporta un kultūras tradīcijām.  Novadā vienmēr bijusi aktīva sporta dzīve. Paralēli Kandavas novada un pagastu svētkiem notiek arī sporta svētki ar dažādām atrakcijām un komandu spēlēm.

Kandavas vārds asociējas arī ar mākslu. Jau divdesmit gadus ar dažu gadu pārtraukumiem norisinās Kandavas Mākslas plenērs. Katru gadu tā tēma un saturs ir savādāks. Šo plenēru laikā radīti jauni mākslas objekti pilsētā, kas lieliski papildina Kandavas mazpilsētas šarmu.

Pašvaldība aktīvi iesaistās dažādu projektu īstenošanā, līdzfinansē daudzus iedzīvotāju iesniegtos projektus. Viens no pēdējo gadu vērienīgākajiem projektiem ir ar ERAF atbalstu izveidotā Promenāde. Tā izveidota kā atpūtas vieta pieaugušajiem un bērniem. Īpaši padomāts par jaunlaulātajiem- pār promenādes teritorijā esošo strautu, atbilstoši kāzu tradīcijām, izveidoti septiņi tiltiņi. Šī Ir vienīgā vieta Latvijā, kur vienkopus ir septiņi tilti. Promenādes centrā izaugusi varena ozolzīle( skulptūra). Kandavas simbols- ozolzīle dominē visā promenādes teritorijā- bruģēto celiņu malās izvietotas septiņas ozolzīles, kas vēsta par Kandavas novadu.

 img img img
Šobrīd SKAN
Raksti uz ēteru