studija
+371 63341417
studija@kurzemesradio.lv
WhatsApp: 20824444
Liepājā - FM 88,4 • Ventspilī - FM 107,9 • Tukumā - FM 92,4 • Saldū - FM 98,9 • Kuldīgā, Talsos - FM 106,4 • Jelgavā FM 92,6 • Internetā - visā pasaulē

Novadu ziņas

Alsunga

"Alsungas novada ziņas" katru otro ceturtdienu 9:30

Alsungas novads ir pašvaldība Kurzemē, senajā suitu kultūrtelpā. Novads tika izveidots 2009.gadā, kā arī 2009. gadā suitu kultūrtelpa tika iekļauta UNESCO pasaules nemateriālo kultūras vērtību aizsardzības sarakstā. Alsungas novads plaši pazīstams ar suitu senajām tradīcijām – košajiem tautastērpiem, ēdieniem kā arī burdona dziedājumiem, valsts nozīmes kultūras pieminekli - viduslaiku ordeņa pili, Sv.Miķeļa katoļu baznīcu, muzeju, suitu amatnieku darbnīcām un gleznainajām dabas takām.

Novada kopējā teritorija ir 191 km2 kurā dzīvo ap 1600 iedzīvotāju. Novada domes priekšsēdētājs ir Aivars Sokolovskis. Lai gan Alsungas novads ir mazs, tomēr tiek nodrošināts pietiekami plašs publisko pakalpojumu klāsts – Alsungā ir vidusskola, Mūzikas un mākslas skola, pirmsskolas izglītības iestāde “Miķelītis”, bibliotēka, ģimenes ārstu un zobārsta privātprakses, muzejs, kultūras nams, brīvdabas estrāde “Zieduleja”, kā arī novadā aktīvi darbojas dažādas nevalstiskās organizācijas.
 
Novada identitātes un kultūras pievienoto vērtību nosaka saglabātās suitu tradīcijas, dialekts, burdona dziedāšana, kulinārais mantojums, raksturīgā kultūrvide. Galvenie novada svētki ir Svētā Miķeļa svētki, kuri norisinās septembrī trīs dienu garumā. Novads lepojas ar saviem iedzīvotājiem, bērniem - par sasniegumiem sportā, mākslā, mūzikā, olimpiāžu uzvarētājiem, kā arī entuziastiem, kas nes Alsungas vārdu un suitu zīmolu pasaulē.
 


img img img
Šobrīd SKAN
Raksti uz ēteru